Home » Винисиус: Сакам да останам во најдобриот клуб во светот

Винисиус: Сакам да останам во најдобриот клуб во светот

by Журнал.мк

Напаѓачот на Реал, Винисиус Жуниор го коментираше можното продолжување на договорот со клубот од Мадрид.

-Сакам да останам во најдобриот клуб во светот – ги цитира зборовите на Винисиус „Марка“.

Претходно беше објавено дека Реал Мадрид и 21-годишниот играч се договориле за договор до 2026 година. Платата на напаѓачот ќе порасне од 3,2 милиони евра годишно на 10 милиони. Отштетата на Винисиус ќе изнесува 1 милијарда евра.

Бразилскиот фудбалер минатата сезона на 52 натпревари за Реал Мадрид во сите натпреварувања постигна 22 гола и имаше 16 асистенции. Актуелниот договор на напаѓачот со мадридскиот клуб е до 30 јуни 2024 година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More