33.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Вилијам и Кејт отворија Youtube канал: во првите часови собраа десетици илјади фанови кои се радуваат за видеа од животот на идните крал и кралица

Најчитани вести

Вилијам и Кејт на нивниот заеднички профил на Твитер денес споделија возбудливи вести за сите нивни обожаватели.

Имено, тие отворија профил на YouTube на кој сега ќе споделуваат клипови од нивните животи и со тоа ќе ги приближат добрите и лошите страни на животот на високи членови на кралското семејство.

Во својот Tweet тие беа многу едноставни, нова идеја што може да се претвори во одлична можност за деловна активност со која просечен Британец, но и жителите на светот, ќе имаат увид во животот на идниот крал и неговото семејство, објавија тие во само една реченица.

  • Сега сме на Yootube – тоа е придружено со видео трејлер кој прикажува клипови за тоа што можеме да очекуваме од еден млад пар.
  • Сега внимавај, овие снимаат! – Вилијам се пошегува на почетокот на видеото и им се смееше на сопругата и мајката на три деца Кејт.

Каналот, наречен едноставно „Војводата и војвотката од Кембриџ“, веќе собра повеќе од 50.000 претплатници за помалку од два часа од неговото официјално објавување.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести