26.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Викендов 41 казна за мотоциклисти во Тетово

Најчитани вести

Тетово, 16 септември- Полициски службеници од тетовската полиција викедов спровеле акција во која биле опфатени мотоциклисти. Во акцијата казнети се 41 моторџија, информираат од канцеларијата за односи со јавност при СВР Тетово.

– При контролата вкупно се откриени 44 прекршоци од кои 12 за не носење на заштитна кацига, 19 за управување без возачка дозвола, осум за истечена регистрација и пет за измината осигурителна полиса – изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

На еден од мотоциклистите му е одземена возачката дозвола, а четворица се писмено опоменати.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com