14.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

Викендов кафулињата и трговските центри ќе затворат во 14:00 часот, Србија воведе нови мерки

Најчитани вести

Кафулињата, рестораните, односно сите угостителски објекти, како и трговски центри во Србија, ќе работат до 14 часот за време на викендот, односно утре и в недела, одлучено е на штотуку завршената седница на Кризниот штаб за борба против вирусот корона, пренесува „Блиц“.

Членовите на Кризниот штаб не дале изјави за медиумите по седницата, но, како што се дознава, тие ќе ѝ се обратат на јавноста на прес-конференција во 15 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести