27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Викендов во Дојран се одржа 12. издание на Д Фестивал

Најчитани вести

Овој викенд се одржа дванаесеттото издание на Д Фестивал во Дојран.

Програмата се одвиваше на 15 различни бини и зони на Фестивалот, вклучувајќи го и славниот Д-Камп за фестивалските посетители.

Фестивалскиот камп беше опремен со штандови со храна и пијалоци, тушеви, тоалети, зони за полнење на мобилни и бесплатен Интернет пристап, екипи на прва помош и црвен крст.

Тридневниот фестивал предизвика големо внимание кај бројната публика дојдена од целата држава затоа што на бините настапија голем број македонски и странски музички бендови. 

Погледнете дел од фотографиите:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com