Видео: Galaxy Note 10 го победи дизајнот на IPhone XS со својот премиум изглед!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Пред видеото на Samsung мислевме дека Note 10 и 10 Plus имаат Gorilla Glass 6 заштита на алуминиумска основа, но на 15-тата секунда од видеото компанијата спомнува дека всушност станува збор за рамка од челик околу панелот.

Единствен друг кул телефон кој доаѓа со ваков дизајн е Nokia 8 Sirocco.

Како мало потсетување, при претставувањето на XS и XS Max Apple нагласи дека новите уреди имаат челична наместо алуминиумска рамка. Изгледа дека и Samsung го следи овој пример. /gsm.mk

T.E.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.