10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

ВИДЕО) Заев и Царовска: Продолжуваме со политики за современо и пристапно високо образование со 80% повисоки стипендии за поддршка на студентскиот стандард

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев и министерката за образование и наука Мила Царовска денеска се обратија пред студентите и професорите на Природно-математичкиот факултет во Скопје по повод новата академска година и првиот академски час и им посакаа успешна академска година и висока мотивираност во остварувањето академски успеси.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com