Home » (Видео) Ѓоковиќ го прекина тренингот во парк во Париз и ѝ помогна на жена што се мачеше со куферите

(Видео) Ѓоковиќ го прекина тренингот во парк во Париз и ѝ помогна на жена што се мачеше со куферите

by Журнал.мк

Еден од најдобрите тенисери во историјата, Новак Ѓоковиќ е во Париз, каде неделава ќе ја брани ланската титула на последниот АТП Мастерс од серијата 1000 што ја освои лани во „Берси арената“. Додека се подготвуваше за неговиот прв натпревар, Новак тренираше во парк во Париз, но го прекина тренингот за да ѝ помогне на жена што се мачеше со нејзиниот багаж.

Видеото се споделува и на Твитер, а фановите велат дека Новак отсекогаш бил вистински џентлмен.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More