-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

ВИДЕО: Шкупи подготвен за Санта Клара, Португалците ќе „паднат“ со трпелива игра

Најчитани вести

Македонскиот вицешампион Шкупи, вечерва се среќава со Санта Клара, второто квалификационо коло во Конференциска лига на УЕФА.

Португалците се фаворити на хартија, но нашиот тим во ова натпреварување ветува дека ќе направи се да ги елиминира.

Содржината продолжува после огласот

“Стоп за опаѓање на косата пред да биде предоцна! “

„Мора да бидеме трпеливи и паметни и да одиграме добар натпревар. Само така може да ги израдуваме нашите навивачи. Против нас имаме силен тим кој игра брзо, агресивно и негува напаѓачки фудбал. Но, секако дека и ние имаме што да покажеме на натпреварот. Го анализиравме тимот на Санта Клара, имаат одлични играчи, но резултатот ќе зависи и од нашата игра“– изјави Гоце Седлоски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести