1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

ВИДЕО: Човек се обидува да скокне од зграда кај Плоштад Скендербег

Најчитани вести

Речиси еден час противпожарни екипи интервенираат за да спречат средновечен човек да си го одземе животот, кој сака да скокне од една од зградите кај Плоштадот Скендербег во близина на трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје.

Поставен бил заштитен душек, односно душек за спасување во случај човекот да се реши да скокне од зградата.

https://www.facebook.com/zhurnal.mk/videos/4075381165872600

според нашите информации, одозгора фрлал со шипки и со флаши, па го дупнал душекот за спасување на противпожарните екипи.

противпожарните екипи разговараат со човекот кој се обидува да се самоубие, а наводно причините биле семејни недоразбирања.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести