27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

(ВИДЕО) Циркус на тренингот на Јуве: Дибала го истрола Роналдо, Португалецот се налути

Најчитани вести

Вчерашниот тренинг на Јувентус донесе интересна ситуација која денеска обилно се коментира на Апенинскиот полуостров.

Во центарот на вниманието е Кристијано Роналдо кој при популарната шева доживеа топката да му биде протната низ нозе. Тоа е најголем срам во оваа игра за загревање, па нормално е што Пауло Дибала го истрола својот соиграч.

На Роналдо не му беше сеедно, нервозно гестикулираше кон Аргентинецот, јасно е дека му се налути за неговиот потег.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com