Home » (Видео) Уапсен навивачот кој го нападнал Рој Кин, Мајка Ричардс во негова одбрана

(Видео) Уапсен навивачот кој го нападнал Рој Кин, Мајка Ричардс во негова одбрана

by Lina Muslija

42-годишен маж е уапсен како дел од истрагата во физичкиот напа над Рој Кин по 3:1 победата на Арсенал над Манчестер јунајтед на стадионот „Емирати“, откако на социјалните мрежи се појави снимка на која Кин и Мајка Ричардс, кои работеа како коментатори на „Скај спортс“ се вклучени во турканица.

„Во понеделникот, 42-годишен маж е уапсен за сомнеж за физички напад. Истрагата продолжува“, се вели во објавата на полицијата во Лондон.

Според присутните на инцидентот, човекот го удрил Кин со глава, по што Ричардс се обидел да се пресмета со него, а 52-годишниот Кин се обидуваше да го смири својот колега.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More