27.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

ВИДЕО: Три лица убиени во супермаркет

Најчитани вести

Американските медиуми објавија дека најмалку три лица се убиени при пукање во супермаркетот „Волмарт“ во местото Данкан во Оклахома.

Од локалната полиција за „Ју-Ес-Еј тудеј“ изјавиле дека полицијата е на местото на настанот.

Полициски извори тврдат дека три лица се убиени, меѓу кои и напаѓачот.

Училиштата во градот се затворени.

Други детали засега не се познати

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com