1 C
Skopje
Saturday, February 27, 2021

ВИДЕО: Три лица убиени во супермаркет

Најчитани вести

Американските медиуми објавија дека најмалку три лица се убиени при пукање во супермаркетот „Волмарт“ во местото Данкан во Оклахома.

Од локалната полиција за „Ју-Ес-Еј тудеј“ изјавиле дека полицијата е на местото на настанот.

Полициски извори тврдат дека три лица се убиени, меѓу кои и напаѓачот.

Училиштата во градот се затворени.

Други детали засега не се познати

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести