1.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

(Видео) Тепачка на пензионери во Сплит поради оштетен автомобил

Најчитани вести

Двајца пензионери се степаа во Сплит, поради оштетување на автомобил. На видеото, што се појави во јавноста, се гледа како двајца мажи се тепаат, се појавува и трет држејќи ја главата, а една жена повикува полиција.

Како пто пренесува Индекс.хр мажите се степале поради мала сообраќајна несреќа, односно оштетување на автомобил на паркинг, што е поткрепено со снимка од настанот.

„Тепаш маж поради лим“, извикува жената на видеото, а еден од мажите кој моментално зазема борбен став и ја започнува борбата со извик: „Ми го удри автомобилот“.

Полицијата во Сплит-Далмација потврди дека станува збор за инцидент од пред шест дена и дека е во тек кривична истрага.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести