21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

ВИДЕО: Снежна бура јазавеала Америка – откажани стотина летови, илјада луѓе заробени на аеродромите

Најчитани вести

Стотици летови се откажани денеска во САД поради снежната бура, што им отежнува на лужето да се вратат дома после Денот на благодарноста. Сајтот за следење летови FlightAware пишува дека денеска во САД имало 506 откажани летови, а вчера 407.

Најмногу откажани летови имало во Сан Франциско и Њу Џерси.

Главните автопати во Вајоминг и Колорадо повторно се проодни откако биле блокирани со снежни наноси.

Снежната бура за викенд блокирала многу држави во САД.

Националната метеоролоѓка служба издала денеска предупредување за бурата поради очекувани обилни врнежи и студ во Нова Англија и Њујорк.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com