-5.5 C
Skopje
Tuesday, January 19, 2021

(ВИДЕО) Силна експлозија во Белгија, уништени неколку куќи!

Најчитани вести

Во силна експлозија што денеска одекна во предградие на предградие на Антверпен во Белгија, уништени се повеќе куќи, а едно лице е извлечено од под урнатините.

Противпожарната служба соопшти дека е можно да има уште луѓе под разурнатите објекти.

Неофицијално, експлозијата ја предизвикало експлозија на гас.

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/breaking-antwerp-explosion-three-homes-19337201#ICID=OffSiteVideo

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести