-3.2 C
Skopje
Tuesday, January 18, 2022

Видео: Силен земјотрес го погоди Мелбурн

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од шест степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди областа во близина на Мелбурн, соопшти австралискиот Завод за метеорологија.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на руралниот град Менсфилд, на околу 200 километри североисточно од Мелбурн, на длабочина од 10 километри.

Земјотресот предизцикал материјални штети, засега нема информации за евентуални повредени или загинати.

Не е издадено предупредување за цунами.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com