29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

ВИДЕО: Се вклучи алармот! Земјотрес за време на програма во живо од сеизмолошката опсерваторија Скопје

Најчитани вести

За време на директно јавување на репортерот на ТВ21, Јовица Пауноски од сеизмолошката опсерваторија при природно -математичкиот факултет од Скопје регистрираше земјотрес.

Вработените во реално време веднаш ги добиваа податоците од нивната мрежа на сензор поставени низ целата држава.

По неколку минути регистриравме и втор земјотрес!

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com