Home » ВИДЕО | Роналдо смируваше навивачи со легендарната прослава која ја направи против Барселона

ВИДЕО | Роналдо смируваше навивачи со легендарната прослава која ја направи против Барселона

by Журнал.мк

Кристијано Роналдо не поминува низ најдобар период во Манчестер Јунајтед, прво беше суспендиран поради скандалот кој го направи против Тотенхем, а еден натпревар потоа се врати во тимот.

Роналдо во повратничкиот натпревар и постигна гол што не му се случува често оваа сезона. Сепак и покрај таквата форма во која игра Роналдо ја има поддршката од навивачите.

Португалецот на последниот тренинг беше пресретнат од голем број фанови кои чекаа во ред за да добијат автограм. Роналдо застана и делеше автограми, а во еден момент се обиде да ги смири фановите со неговата легендарна прослава која ја направи како играч на Реал Мадрид против Барселона.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More