20.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

ВИДЕО: Рашковски води луксузен џип од 74 илјади евра, а никаде не го пријавил

Најчитани вести

„360 степени“ детално ја провери имотната состојба што Рашковски ја пријавил во Антикорупциската комисија. Од документите што ги обезбедивле преку барање за пристап до информации од јавен карактер, се гледа дека таму го нема џипот што го вози. Станува збор за „Волво XC 90“ од актуелната генерација на моделот. Најновиот основен модел вреди 74 000 евра.

Луксузен спортски теренец, знаменосец во понудата на шведскиот бренд „Волво“ – XC 90. Ваков џип вози Драги Рашковски, секретар во кабинетот на премиерот, а такво возило не фигурира во неговиот анкетен лист.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести