9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

ВИДЕО: Пукотница во најпопуларниот трговски центар во Љубљана, најмалку тројца повредени

Најчитани вести

Неколку полициски возила веднаш пристигнале на местото на настанот, а повредените, кои според првите информации не се во животна опасност, биле пренесени во болница.

Очевидци изјавија дека се слушнале осум до десет истрели, при што се повредени двајца мажи, додека еден се здобил со повреди на главата со тап предмет. Напаѓачите побегнале со автомобил и сè уште се во бегство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести