24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

ВИДЕО: Нуркачи ги пребаруваат остатоците од урнатиот Боинг 737

Најчитани вести

Индонезиската морнарица објави видео на кое се гледа како нуркачите пребаруваат по остатоците од урнатиот авион кој падна во морето во текот на викендот. Продолжува обидот да се дојде до црните кутии.

Боингот 737 со 62 патници изчезна од радарот на патот кон островот Борено во саботата. Веќе се пронајдени остатоци од авионот како и остатоци од човечки тела. Црните кутии се лоцирани, но уште не се обезбедени.

Преживеани нема. Околу 2600 луѓе се инволвирани во мисијата за што побрзо да се дојде до што повеќе докази и сознанија за причините за несреќата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com