3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

(Видео) Николовски од Битола: Развојот на општините продолжува со обединување на граѓаните

Најчитани вести

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

“Ова се важни избори, затоа што нивниот исход ќе ја одреди иднината, ќе одреди дали општините, дали Битола и државата ќе продолжат напред кон развојот или ќе се враќаат назад во изолација и режим. Владата досега покажа дека може да води напред само ако и општините туркаат напред”, рече Николовски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com