21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

(Видео) Најмалку четворица убиени на забава во Калифорнија

Најчитани вести

Најмалку четири лица загинаа, а 10 се повредени откако непознат сторител влегол во двор на приватна куќа, каде една група гледала спортски натпревар и почнал да пука.

Инцидентот се случи синоќа во градот Фресно, Калифорнија.

Три лица се пронајдени мртви во дворот, а четвртиот им подлегнал на повредите во болница.

Другите шест повредени се хоспитализирани и се во добра здравствена состојба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com