21.8 C
Skopje
Monday, August 2, 2021

ВИДЕО: Наполи го победи Милан, го доближи Интер до титулата, Елмас одигра 15 минути

Најчитани вести

Наполи со голот на Матео Политано во второто полувреме, го совлада Милан на „Сан Сиро“, дерби меч во Серија А.

Политано погоди по само четири минути игра во вториот дел, донесе три бода за Наполи, и го оддалечи Милан од трката за титулата во калчо лигата.

Елиф Елмас доби 15 минути за игра на оваа средба, Наполи сега има 50 бода на 5 место, Милан има негатива во однос на Интер од девет бода.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести