-9.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

ВИДЕО: Маж брутално нападна три девојки во Приштина, но тие се одбранија

Најчитани вести

Видеоснимка од брутален напад на маж врз три девојки во Приштина е објавена на социјалните мрежи во Косово. Инцидентот се случил сред бел ден, а на почетоот на снимката се гледа како трите девојки стојат пред салон за масажа каде работат.

Во еден момент, тие забележаа како доаѓа напаѓачот, а две од нив се повлекоа во салонот. Гневниот маж почна да ја удира со тупаници и со гумен пендрек едната од девојките, а нејзините колешки се спротивставија.

Откако девојките успеаја да му го одземат пендрекот и да го искористат во своја одбрана, дрскиот напаѓач избега.

Според локалните медиуми, една од нападнатите девојки изјавила дека напаѓачот бил незадоволен клиент на салонот, кој наводно „побарал услуга повеќе од обична масажа“ и бил одбиен.

Косовската полиција соопшти дека трага по насилникот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com