Home Шоубиз (Видео) Кокошка одлучила да мине преку пругата и направила хаос: Погледнете како ја спасиле

(Видео) Кокошка одлучила да мине преку пругата и направила хаос: Погледнете како ја спасиле

by Lina Muslija

Пред неколку дена една кокошка предизвикала вистински хаос на железничката станица “Центро Медико” во Мексико Сити.

Имено, кокошката некако завршила на шините, а бидејќи станицата е на повисоко место, кокошката никако не успевала да дојде на безбедно.

За среќа, на помош дошле луѓе кои се нашле на станицата, како и персоналот задолжен за одржување на железницата.

Откако кокошката им побегнала неколку пат од страв, луѓето на крајот успеале да ја натераат во агол и да ја уловат со парче облека.

Но, целата сцена делувала некако комично.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More