Home » (Видео) Како изгледа гол од перспективата на фудбалски судија

(Видео) Како изгледа гол од перспективата на фудбалски судија

by Lina Muslija

Фулам стигна до 3:2 победаа над Брентфорд во пријателски меч во Филаделфија, но најмногу внимание предизвика интересната снимка од камерата која ја носеше судијата Питер Бенкс, посебно при голот на Велшанецот Хери Вилсон.

Прашањето е дали ни се потребни вакви перспективи кога гледаме ТВ-преноси?

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More