-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

(Видео) Каевски: Два дена Мицкоски не одговара од кого барал власт за да го смени Уставот

Најчитани вести

„Два дена Христијан Мицкоски се крие, молчи и не одговара на јавно поставени прашања. Со кого се среќавал Мицкоски од домашната и надворешната политичка сцена и барал власт и ветувал дека ќе го сменел Уставот? Кој е вистинскиот став на Мицкоски за уставните промени? Оној што го кажува во јавноста или оној што го кажува на средбите со домашни и странски политичари?“, вели пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски.

Каевски вели дека „Мицкоски, кој е во заложништво на Димитар Апасиев, да не се крие зад неговиот извршител Драган Ковачки, туку да излезе во јавноста и да одговори на поставените прашања“.

„Познато е лицемерството на Мицкоски за државните и националните интереси кога во јавност зборува едно, а зад затворени врати сосема друго. Ништо не може да го скрие фактот дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се под заложништво на Апасиев и Левицата и затоа тие стануваат сè порадикални во деструктивното дејствување. Мицкоски е слаб, исплашен и очаен, затоа сè што прави, прави за да не заостане зад Апасиев“, вели тој.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести