-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

(ВИДЕО) Исмајлоска-Старова: За да станеме пратеници, ВМРО-ДПМНЕ бараше да гласаме за промена на името

Најчитани вести

Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати да се гласа за промена на името – вели пратеничката Нола Исмајлоска-Старова во интервју за 360 Степени, која беше исклучена од партијата откако гласаше за Договорот од Преспа.

-Во 2014та кога бевме побарани за кандидати ни беше поставено прашањето дали сме спремни да гласаме за промена на името. Тоа беше услов. Јас одговорив потврдно, рече Исмајлоска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести