17.8 C
Skopje
Thursday, September 23, 2021

(ВИДЕО) Звезда е главна тема во Италија – ја очекува жестока казна!?

Најчитани вести

Иако требаше да се игра без публика, натпреварот меѓу Црвена Звезда и Милан го проследија неколку стотици навивачи на Маракана.

Затворени беа трибините, но присутните се сместија во ложите на стадионот, а што е најтрагично, не се ни трудеа да бидатг дискретни. Грмеа, скандираа, дури оттаму и го навредуваа Златан Ибрахимовиќ.

Со тоа Звезда ги прекрши протоколите на УЕФА и ја очекува жестока казна. Италијанските медиуми синоќа и утринава пишуваат само за тоа, па јасно е дека белградскиот тим ќе биде под силен притисок во следниот период.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com