32.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

ВИДЕО: Започнува „Винтерленд 2020“ – новогодишната елка на плоштад ќе светне в петок

Најчитани вести

Со осветлување на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“, в петок, на 6 декември со работа ќе почне новогодишниот базар „Винтерленд 2020“.

– Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и плоштадот, а новогодишната програма ќе трае 25 дена – од отворањето на базарот, па се до 31 декември, до дочекот на Новата 2020 година, соопшти Град Скопје.

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов очекува во Скопје да се создаде вистинска предновогодишна атмосфера, каква што досега не сме имале.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com