4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

ВИДЕО: Заложничката драма во Русија, Специјалните единици пристигна, се подготвува напад

Најчитани вести

Три лица беа земени како заложници во банка во сибирскиот град Тумен.

https://russia.liveuamap.com/en/2021/7-july-swat-is-on-the-site-of-hostagetaking-situation-at

Заложниците се вработени во банка, а околу 50 лица беа евакуирани од зградата во чие приземје се наоѓа банката.

Специјалните единици SWAT се на лице место и, според руските медиуми, се подготвени за напад.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com