19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

(Видео) Заев: Правосудството мора да се прочисти од нечесните судии и обвинители

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев се обрати до граѓаните во врска со правосудството и судските процеси кои се во тек, притоа порачувајќи и на јавноста дека мора да престане да постои, како што рече, заробената правда во државата.

„Изминативе две и пол години се покажа дека судството остана последната тврдина на „заробената држава“, под контрола на одреден број судии и обвинители на моќни позиции, истакна премиерот Зоран Заев. Овие последни упоришта на „заробената правда“ продолжија да ги контролираат судските процеси во кои беа осомничени токму протагонистите на режимот. Злоупотребувајќи ја одвоеноста на судската од извршната власт, овие таканаречени Сваровски судски центри на моќ застанаа на патот на правдата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com