Home » (Видео) „Жената е жена, мажот е маж“: Карлос Сантана се најде на удар на критики поради неговите коментари за време на концерт во Њу Џерси

(Видео) „Жената е жена, мажот е маж“: Карлос Сантана се најде на удар на критики поради неговите коментари за време на концерт во Њу Џерси

by Lina Muslija

Музичарот Карлос Сантана се најде на удар на негативни критики поради неговите коментари против трансродовоста во текот на концертот во Њу Џерси во јули.

„Кога Бог нè создаде тебе и мене, пред да излеземе од утробата ти знаеш кој си и што си. Подоцна, кога ќе пораснеш гледаш нешта и почнуваш да веруваш дека би можел да бидеш нешто што звучи добро, но знаеш дека не е во ред, бидејќи жената е жена, а мажот е маж – тоа е тоа. Што и да сакаш да правиш во ормарот, тоа е твоја работа, јас се сложувам со тоа“, навел Сантана.

I am sorry for my insensitive comments. They don’t reflect that I want to honor and respect all person’s ideals and…

Posted by Carlos Santana on Friday, August 25, 2023

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More