Home » (ВИДЕО) Динамит, нова песна на Никола од „Жешко столче“

(ВИДЕО) Динамит, нова песна на Никола од „Жешко столче“

by Журнал.мк

Водителот на забавната емисија „Жешко столче“, Никола Трпковски- Нинне откако запеа првпат на српски, сега сними песна на македонски јазик.

Песната е насловена „Динамит“, додека спотот е сниман во Шпанија.

„Мафија, динамит и една презгодна Шпанка се главните протагонисти во текстот потпишан од Елвир Мекиќ. Растев со музиката на Елвир и чест ми е што токму тој ми го напиша текстот кој е многу модерен и урбан“, рече Нинне.

Видео записот е снимен на Палма де Мајорка, од продукцијата МАГ која стои зад проектот „Жешко столче“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More