11.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

(Видео) Двојничката на Меркел заминува во пензија, водеше двоен живот а никогаш не ја запозна канцеларката

Најчитани вести

Шеесет и петгодишната Урсула Ванецки има сон конечно да ја запознае канцеларката Ангела Меркел и да размени совет со неа како да направи Шлезиска торта од сливи, пренесува „Гардијан“.

„ Сигурно знам дека сака да ја прави таа торта, со прелив од трошки. Замислувам како седиме во нејзината градина, пиеме кафе и јадеме торта – со крцкави трошки – далеку од очите на јавноста“ рече Ванецки.

Меркел знае за Ванецки, која ја имитира речиси откако стана канцелар, па дури и испрати потпишана книга, што Ванецки ја смета за премолчено одобрување на нејзината неконвенционална улога.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com