17.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

(Видео) Гори куќа во адвокатската улица во Скопје

Најчитани вести

Пожар има во моментов во адвокатската улица во Скопје. Според информациите од Пожарна запалена е куќа, која се наога веднаш до ресторанот „Стара куќа“, но засега тој не е зафатен од пожарот.

-Во моментов екипите се на терен го гаснат пожарот. Единствено што знаеме во моментов е дека гори куќа. Дополнителни информации подоцна, кога ќе соопштат колегите кои се на лице место, рекоа за ММС од Пожарна.

Видео од пожарот се најде и на социјалните мрежи.

Digjet një shtëpi e braktisur në Qendër të Shkupit (Video)

Posted by ZHURNAL.MK on Tuesday, September 21, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com