7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

ВИДЕО: Голем пожар кај Задар, пожарникарите цела ноќ се бореле да ги одбранат куќите

Најчитани вести

Голем пожар ја зафати околината на Задар вчера попладне. Гасењето на огнот го отежнуваже бурата која го зафати регионот, а огнената линија се протегаше стотици метри.

Загрозени беа дел од куќите во најблисокот село. Пожарникарите цела ноќ се бореа да го спречат ширењето на пожарот во регион каде што се наоѓаат куќи и други објекти.

$bp(“Brid_30961762”, {“id”:”26456″,”width”:”762″,”height”:”428″,”video”:”858088″,”autoplay”:0,”shared”:true});

Според последните информации од утрово, пожарот веќе не им се заканува на куќите. Пожарникарите го ставиле погнот под контрола некаде околу 2.30 часот утрово.

Огромен број противпожарни екипи и припадници на други спасувачки служби и натаму се на терен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com