29.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

ВИДЕО: Голем пожар беснее во близина на плажа во Мармарис

Најчитани вести

Голем шумски пожар избувна во близина на плажа во турското одморалиште Мармарис (област Мугла), јави турската телевизија Си-Ен-Ен-Турк.

Причината за пожарот, кој брзо се прошири на релативно голема површина, сè уште не е позната. Пламенот беснее во близина на населено место и позната плажа. Фотографии и снимки од плажата покажуваат како луѓето со вознемиреност ја гледаат огнената стихија.

Противпожарните служби се обидуваат да го изгаснат огнот и од копно и од воздух.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com