9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

ВИДЕО: Во Сплит експлодирала бомба поставена под автомобил

Најчитани вести

Синоќа во Сплит имало експлозија откако била подметната бомба под возило. Како што вели полицијата, експлозијата се случила околу 1 часот.

Едно лице (38) побарал здравствена помош, иако подоцна беше потврдено дека не бил повреден. Во експлозијата настрадале и уште неколку автомобили кои биле паркирани во близина.

Полициската истрага е во тек.

„Полицијата го осигураа местото на настанот и ќе направат увид. Околу случајот е надлежно државното обвинителство и во тек е криминалното истражување“ изјавија од полициската управа на Сплит.

Како што пренесува Далматински портал, лицето на кое му припаѓало возилото, од порано и е познат на полицијата по разни казнени дела, а пред шест години бил брутално претепан од тројца напаѓачи во центарот на Сплит.

https://www.facebook.com/watch/?v=346004593537046

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести