32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

ВИДЕО: Буфон уште не е „старо железо“ – неверојатен рефлекс и епска одбрана против Интер!

Најчитани вести

Екипата на Јувентус со предност ќе го пречека Интер во реванш-средбата од полуфиналето на Купот на Италија, откако синоќа во Милано извојува голема победа од 1-2.

Творец на триумфот на шампионот беше Кристијано Роналдо, кој ги постигна двата гола, но меѓу стативите на „старата дама“ блескаше ветеранот Џанлуиџи Буфон. 43-годишниот голман кога беше најпотребно беше концентриран и со неверојатен рефлекс му фати зицер на Дармијан и не дозволи Интер да израмни на 2-2.

Реванш средбата помеѓу италијанските гиганти е закажана за по една седмица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com