Home » (ВИДЕО) Артан Груби ексклузивно: Да, точно е, опозицијата побарала амнестија од Пендаровски за Никола Груевски

(ВИДЕО) Артан Груби ексклузивно: Да, точно е, опозицијата побарала амнестија од Пендаровски за Никола Груевски

by Журнал.мк

Првиот вицепремиер Артан Груби, во изјава за порталот Zoom.mk вели дека точно е тоа дека актуелната опозицијата барала од Пендаровски амнестија за поранешнот премиер Никола Груевски.

-Да, точно е тоа. Претседателот на државата Пендаровски на еден од претходните состаноци, на кои што ги разгледувавме сите можности за да го продолжиме интеграцискиот пат на нашата земја, како и успешната реализација на Уставните измени, ни напомена, не информираше дека високи експоменти од раководството на ВМРО-ДПМНЕ му имаат испратено пораки и барања, да ја разгледа можноста да го амнестира бившиот премиер Никола Груевски, на што Пендаровски не извести дека нема никаква намера тоа да го направи и дека ги одбил сите тие иницијативи и барања. Но, симптоматично е тоа што овие барања доаѓаат од крила, или елементи во рамките на ВМРО-ДПМНЕ кои што не се задоволни од актуелното раководство, изјави Артан Груби за Zoom.mk.  Видео

https://zoom.mk/wp-content/uploads/2023/09/377640434_24114070511539920_2217077225655618106_n.mp4?_=1

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More