17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Видеото од куќата стана хит поради оптичката илузија – ова е СТРАШНО!

Најчитани вести

Куќа лоцирана во близина на аеродромот Банкстаун во Австралија изгледа прилично обично на прв поглед.

Сепак, додека поминувате покрај куќата, се чини како да се врти. Една жена објави видео од таа оптичка илузија на ТикТок, а видеото наскоро стана вирално и собра над 1,6 милиони прегледи.

„Ова е толку лудо и кој и да ја дизајнираше / изгради оваа куќа е многу паметен“, „Јас би се судрил секој пат“, „Се обложувам дека предизвикува неколку несреќи годишно“, „Ова е навистина морничаво“, се само некои од коментарите.

@hazelannm

#opticalillusions

♬ drivers license – Olivia Rodrigo

Куќата позната како „Camofleur“ е дизајнирана од австралиската уметница Регина Волтерс.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com