27.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

ВЕ МАЧИ АЛЕРГИСКИ РИНИТИС ИЛИ КОНЈУКТИВИТИС? Имаме решение

Најчитани вести

Идеална комбинација за превенција и помош при алергија.

Aqua Maris® 4 Allergy спрејот за нос содржи природна молекула Ectoin® која делува цитопротективно и го смирува воспалението.

Ectoin® -от создава заштитен филм на  слузницата на носот со патентиран назив Ectoin®Hydro-Complex кој спречува контакт на алергените и иритансите со слузницата на носот  и на тој начин штити и ја ублажува алергиската реакција.

 Aqua Maris® 4 Allergy се препорачува за :

  • Ублажување на симптомите на алергиски ринитис ( кивавица, затнат нос, течење на носот….)
  • Нега и заштита на слузницата на носот по изложеност на алергени и иританси како, полен, домашна прашина….

Aqua Maris® 4 Allergy е 100% природен производ, не содржи конзерванси, а може да се користи и кај деца од најрана возраст, во тек на бременост и кај возрасни.

Vizol S Allergy капки за око со Ectoin®

Vizol s ALLERGY (425.00 ден)

Vizol S Allergy капките за око наменети се за  спречување и ублажување на симптомите на алергиски конјуктивитис.

Симптомите како чешање (јадеж), црвенило,  зголемено солзење на очите можат ефикасно да се ублажат со примена на Vizol S Allergy.

Vizol S Allergy капките го  штитат окото  од штетното дејство на алергените и  иритансите и помагаат во процесот на обновување на иритирана и чувствителна слузница на окото.

Аптека ДНА АННИ ФАРМ ве советува да ги намалите симптомите на алергија во два чекори со

Aqua Maris® 4 Allergy и Vizol S Allergy

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести