10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Вељко ја купил Богдана: Дали е многу малку или премногу

Најчитани вести

Го испочитувале и овој обичај

Вељко Ражнатовиќ вчера во Храмот Св Сава го рекол судбоносното да на својата вереница Богдана Родиќ, а потоа граѓанското венчање и прослава се одржале во еден луксузен хотел.

Пред тоа Вељко со сватовите отишол по невестата во нејзиниот роден Тител, бидејќи сакал да ги испочитува старите српски обичаи.

Тој, како што налагаат обичаите, ја купувал невестата од нејзините сестри, но сите ги интересирало колку пари одвоил.

Станува збор за цифра од 20.000 евра

Многумина биле изненадени кога слушнале колку Вељко одвоил за својата невеста, а дали е тоа многу малку или премногу, останува да се коментира.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com