1.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Вејн Руни сериозно го повреди својот играч на тренинг натпревар

Најчитани вести

Легендарниот Вејн Руни повторно се најде во неволја, само еден ден по скандалот во кој се најде што се случи во хотел каде поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед и Евертон беше „заглавена“ со три модели, за, кратко потоа, во јавноста протекоа фотографии од него и девојките, а на едната беше фатен како бакнува една од нив.

Руни веднаш повикал полиција, тврдејќи дека била жртва на уцена, а девојката која е автор на спорните фотографии, наводно, побарала одредена сума пари за да не се појавуваат во медиумите.

Проблемите не застанаа тука, а нови се појавија и на последниот тренинг на Дерби каде тренер е Руни.

Содржината продолжува после огласот

Руни реши да учествува на тренинг натпревар за своите играчи, и во еден момент го сруши играчот од средниот ред Џејсон Најт со лизгачки старт, повредувајќи го и испраќајќи го на тримесечно закрепнување.

Ова сигурно нема да ја подобри атмосферата во тим кој веќе има многу проблеми со повредите на играчот пред почетокот на новата сезона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести