16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Вечер: Неисполнетите ветувања жестоко им се враќаат! Упатени закани кон Есад Рахиќ

Најчитани вести

Есад Рахиќ, новиот директор на КПД Идризово добивал закани по живот од страна на чувар во истиот затвор, велат извори за Вечер.

Рахиќ пријавил дека загрозена му е безбедноста од страна на лицето Жарко Милошевиќ, вработен во затворот, кој му испратил СМС порака дека ќе пука во него поради неисполнетите ветувања. Ваквото дело е казниво по Член 144 од Кривичниот законик, пишува Вечер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com