21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Вечерва нападнати деца во Бутел, едно е рането со нож!

Најчитани вести

Вечерва во Бутел кај Зегин физички нападната група на мирни дечиња, со нож во пределот на грбот е прободен 13-годишниот Никола од Бутел, обелоденува Дарко Костовски.

Според неговите информации, Никола сега е во стабилна состојба, но Костовски порачува:

„ЈАВНО БАРАМ ОДМА АМА ОДМА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СМИЛЕВСКИ, КОМАНДИРОТ НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА И СИТЕ ОСТАНАТИ НАДЛЕЖНИ ОДМА АМА ОДМА ДА ДАДАТ СЕ ОД СЕБЕ ОВАА ГРУПА НА ДЕЛИКВЕНТИ И КУКАВИЦИ ДА СЕ ПРОНАЈДЕ ДА СЕ ИСТАКНАТ НИВНИТЕ ИДЕНТИТЕТИ И ВЕДНАШ ДА СЕ ПРЕВЗЕМАТ СИТЕ ЗАКОНСКИ МЕРКИ, ВЕДНАШ !!!

ВО СПРОТИВНО ЌЕ СЛЕДИ ГОЛЕМ ПРОТЕСТ СО ГРАЃАНСКА НЕПОСЛУШНОСТ !!!

ОВОЈ СЛУЧАЈ МОРА ВЕДНАШ ДА СЕ РЕШИ“ !!!

Вечерва во Бутел кај Зегин физички e нападната група на мирни дечиња, со нож во пределот на грбот е прободен 13…

Posted by Darko Kostovski on Friday, December 6, 2019

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com