22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Вечера од Роналдо како извинување за неговото однесување на мечот со Милан

Најчитани вести

Соиграчите на Кристијано Роналдо ќе добијат вечера од Португалецот кој на овој начин сака да им се извини за неговото непристојно однесување.

Роналдо многу нервозно реагираше на замената на Сари, тој не само што го напушти теренот, туку си замина од стадионот пред да заврши мечот меѓу Јувентус и Милан.

Неговото однесување е крајно непримерно, па Роналдо решил да се извини поради тоа.

„Ла Република“ пишува дека Роналдо решил да ги однесе соиграчите на заедничка вечера во пресрет на мечот со Аталанта. Тоа ќе биде гест на извинување на Португалецот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com